Proč pěstovat zeleninu, když si ji můžeme snadno koupit v obchodě? Důvodů je nepřeberné množství. Pár vám jich představíme v následujících řádcích.

Domácí zelenina v bio kvalitě

Asi tím nejdůležitějším argumentem je, že vaše zelenina může být zcela v bio kvalitě. Samozřejmě pokud ji nebudete ošetřovat žádnými chemickými látkami. Také máte vždy zaručeno, že vždycky budete mít dostupnou čerstvou zeleninu. Dalším pozitivem je, že ušetříte nemalé peníze, než kdybyste si zeleninu kupovali v supermarketech. Navíc pak můžete ze zeleniny a ovoce vyrábět skvělé smoothie, freshe, šťávymixovat je nebo sušit.

Pokud máte děti, můžete je díky pěstování vlastní zeleniny učit o soběstačnosti. Nechte je zalévat rostliny a sbírat zeleninu. Naučíte je, jak o přírodu pečovat a vytvořit si k ní vztah.

Některé druhy zeleniny také krásně kvetou, takže mohou vaši zahradu i zdobit, než se na nich urodí plody. Jiné rostliny mají zase okrasné listy, které nejen dobře vypadají, ale také skvěle chutnají.  

I v bytě si lze vypěstovat vlastní zeleninu!

Chcete si založit vlastní zeleninovou zahrádku, a to v pohodlí vaší kuchyně nebo třeba na balkoně? Představujeme vám revoluční novinku od finské společnosti Tregren Ltd., která se zabývá ekonomickým a hlavně ekologickým pěstováním květin, bylinek a zeleniny.

Veškeré rostliny, které se rozhodnete v minizahrádce pěstovat, si můžete vypěstovat od semínek v sadbovacích tabletách, koupit již hotové rostlinky nebo můžete pěstovat rostliny pomocí hydroponie, což znamená bez použití zeminy.

Už žádné přesazování, hnojení, zavlažování, o všechno se postará vaše nová inteligentní minizahrádka, která bude vaše rostlinky zásobovat vodou i živinami!

Minizahrádky Tregren

Minizahrádky Tregren umožňují pěstování rostlinek třemi způsoby a je zcela na vás, který způsob si vyberete a který vám bude vyhovovat. Prvním a nejoblíbenějším je pěstování ze sadbovacích rašelinových tablet se semínky, které společnost Tregren nabízí. Dalším způsobem je hydroponické pěstování, kdy jsou sazenice sázeny do květináčků s porézním materiálem, např. keramzitem, a tyto květináčky se poté dávají do vody. Třetím způsobem je klasické pěstování zakoupených bylinek.

Navíc jsou minizahrádky vybaveny LED osvětlením, které dodává potřebné světlo a rovněž udržují optimální vlhkost a teplotu, které rostlinky potřebují.

Jak o rostliny v minizahrádce pečovat?

Tyto květináče můžete umístit jak do bytu za okno, tak na balkon či z nich udělat zajímavý doplněk vaší zimní zahrady. Sami uvidíte, jak užitečného pomocníka tato technologická novinka představuje.

Jednou za tři týdny doléváte do zásobníku na spodní straně nádoby vodu s rozpuštěnými minerály a pak už můžete jen sledovat, jak vaše zahrádka kvete a roste. Díky regulaci teploty, vlhkosti a světelného záření se o víc starat nemusíte. Snadno si i ve svém bytě můžete vypěstovat bylinky, saláty i drobnou zeleninu. Minizahrádky Tregren dělají zahradničení jednodušší a zábavnější než kdy předtím.