Máte doma psa? Pak určitě víte, že všechno, co pes sní, má vliv na jeho zdraví, kvalitu srsti i kostí.

Při výběru krmiva zohledněte velikost i rasu psa

Je rozdíl mezi krmivem pro malé pejsky, pro psy střední velikosti, velké psy i obří plemena. Každá velikost a psí rasa je totiž něčím specifická. Dobří výrobci to vědí a krmiva podle toho přizpůsobují potřebám daného plemene. Společné by však měly mít krmiva to, aby byly z kvalitních bílkovin a látek, které udržují psí organismus v nejlepší kondici nebo podporují jeho zdravý vývin. Na vás je jen vybrat vhodné krmivo podle toho, jestli máte doma štěně, březí nebo kojící fenu, psa, který je v kondičním zatížení, gaučáka nebo seniora.

 

Syrové maso nebo granule, konzervy a kapsičky?

Nejjednodušším způsobem krmení psů je podávání suchého krmiva ve formě granulí. Takzvané barfování čili krmení přírodní stravou, syrovým masem je náročné, musí se dbát na vyvážené množství vitaminových a minerálních doplňků. Tenhle způsob krmení je náročnější i na čas, přípravu a navíc každý, kdo barfuje, musí mít větší mrazicí box pro uchování masa, neboť nákup masa průběžně se hodně prodraží a je náročnější. Nemluvě o problému, který nastává v létě, když se svým čtyřnohým kamarádem vyrazíte na několikadenní výlet.

Tyhle problémy při krmení granulemi odpadají, neboť psí granule mají složení přizpůsobené potřebám pejsků jak březím a kojícím fenám, juniorům, tak pejskům různé velikostní kategorie, různého zatížení i stáří.

Kvalita krmiva na prvním místě

Pokud možno, volte opravdu kvalitní krmiva, které budou šetrné pro trávicí trakt vašeho psa a velmi dobře stravitelné. Jen kvalitní krmivo a granule vám zaručí naprostou spokojenost vašeho čtyřnohého kamaráda!

Nezapomínejte také vybírat si vždy takové krmivo, které bude nejvhodnější právě pro vašeho psa! V případě, že máte aktivního pejska, zvolte pro něj granule, konzervy a pamlsky, které jsou vhodné při výcviku psů. Pro starší pejsky vsaďte na kvalitní krmivo a granule pro seniory, které nezatěžují jejich organismus a jsou pro ně stravitelnější.

Vynikající jsou také vitamínové doplňky a žvýkací pochoutky, které napomáhají k čištění chrupu pejsků.