Kdo má doma kočku, ten ví, že kočka svou potřebu standardně vykonává na klidném místě do kočičí toalety. A protože je kočka čistotné zvíře, je potřeba kočičí toaletu pravidelně čistit a měnit stelivo, aby kočka na kočičí toaletu vůbec chodila. Tak začíná nepřetržitý kolotoč, kdy neustále kupujete kočkolit či jiné kočičí stelivo nebo písek a samotná péče o kočičí toaletu se tak docela prodraží.

Některým majitelům koček vydávat peníze za krmivo nevadí, ale za kočičí stelivo se jim utrácet nechce. Nehledě na ten čas, který úklid kočičího WC vyžaduje... Když tito pak narazí na automatickou kočičí toaletu CatGenie, která vlastně funguje obdobně jako lidské WC (stačí pouze spláchnout), neváhají a toaletu CatGenie si pořídí.

Jak kočku na CatGenie naučit?

Kočičí toaletu CatGenie je vhodné umístit například do technické místnosti, kde ji bude možné napojit na vodu a odpad, dle návodu. Jestliže je původní kočičí WC na jiném místě, je vhodné přesunout starý záchůdek také sem, do technické místnosti. Kočka si ho najde a zvykne si chodit vykonávat svoji potřebu na nové místo. Abyste pak kočku nalákali na toaletu CatGenie, umístíte staré kočičí WC těsně vedle nové automatické toalety a přestanete ho čistit.

Jakmile se kočka naučí na toaletu CatGenie chodit, může starý kočičí záchod jít z domu pryč.

Co se zbytkem kočičího steliva?

Do toalety CatGenie se nedoporučuje používat jiný písek než určené plastikové granule. I když výrobce na svých stránkách upozorňuje, že použitím jiného kočkolitu můžeme toaletu CatGenie poškodit a také ztratit záruku na správnou funkčnost toalety, najdou se tací, kteří to risknou. Kočkolit mají třeba nakoupený do zásoby a je jim líto ho vyhodit a na možnost, že ho prodají na internetovém bazaru, se jim nechce spoléhat. A pak toho litují...

Neoriginální kočičí stelivo nemá v CatGenie co dělat!

Jelikož CatGenie funguje na principu biologicky rozložitelných omyvatelných granulí, s kočkolitem do běžných kočičích WC si poradit neumí. Když se nad tím zamyslíte, je to logické. Přece právě proto, abyste ušetřili za standardní kočkolit, investujete do automatické toalety CatGenie.

Nicméně se stává, že zákazníci toto nerespektují a pak se obrací na prodejce s následujícími problémy...

Ucpaný odpad kočičím stelivem

Zákazníci, kteří používají zásoby kočkolitu z původních kočičích toalet, mají obvykle po pár dnech ucpaný odpad. Aby to opravili, musí se dostat až k rozvodům ve zdi a to znamená bourání.

Zákaznici Petru taková oprava přišla na 3,5 tisíce korun. Takže takové pokusy s používáním neoriginálního steliva či kočkolitu se u CatGenie rozhodně nevyplatí. Petra může být jen ráda, že bydlí v rodinném domě a ne v paneláku, kde by řešení ucpaného odpadu bylo mnohem horší a nákladnější. Také měla štěstí v tom, že měli v plánu prostory, kde se automatická toaleta CatGenie nacházela, rekonstruovat, a to včetně rozvodů. Takže tak jen urychlila termín rekonstrukce.

Neoriginální kočičí stelivo ucpalo kočičí toaletu

Použitím neoriginálního kočičího steliva do toalety CatGenie snadno (a často) dochází k ucpání WC. Je to první varování použití nesprávného steliva do kočičí toalety!

 

Ucpaná čistička odpadu díky neoriginálnímu kočičímu stelivu v CatGenie

Zákazníkům z Olomouce se použivání neoriginálního steliva do kočičí toalety CatGenie prodražilo snad nejvíc. Ucpala se jim totiž domácí čistička odpadu, do které investovali téměř 60 tisíc korun! Nejdříve dávali vinu výrobci automatické toalety. Nicméně reklamačním šetřením se přišlo na to, že do toalety používali kočkolit, který je určený do běžných kočičích WC.

Jsou to opravdu nepříjemné zkušenosti. Je skutečně potřeba používat do kočičí toalety CatGenie originální stelivo (granule). Jen tak bude automatická toaleta CatGenie fungovat přesně tak, jak má.


Originální plastové granule v robotické toaletě mají jedinou funkci, a to umožnit kočce hrabání
. Jinak se nehrudkují jako klasické stelivo, výkaly nijak nezadržují. Při procesu čištění toalety jsou výkaly vyplaveny a plastikové granule jsou očištěny a dále se používají. Nevyplatí se tedy experimentovat...
 

CatGenie funguje podobně jako lidská toaleta

CatGenie funguje podobně jako lidská toaleta. Veškeré výkaly jsou zkapalněny a odchází do kanalizace jako běžný odpad z domácnosti. Jsou naprosto nesavé, na rozdíl od tradičního kočičího steliva se granule při každém cyklu čištění řádně vymyjí. Jejich funkcí je uspokojit potřebu vaší kočky hrabat a přikrýt svoje výměšky. Granule jsou neškodné jak pro kočky, tak pro lidi, v případě pozření snadno projdou trávicím systémem.

Kočičí toaleta CatGenie je dezinfikována sanitačním roztokem SaniSolution, který odstraňuje všechny nečistoty, choroboplodné zárodky i zápach. Toaleta tak nesmrdí ani neznečišťuje okolí prachem ani přebytky písku. Navíc sanitační roztoky obsahují různé vůně, takže vyčištění provoní kočičí toaletu i její okolí. SaniSolution obsahuje stejné dezinfekční látky, jaké používají např. veterinární lékaři k dezinfekci svých ordinací.

Cena sanitačního roztoku SaniSolution s vůní stojí 609 Kč, SaniSolution bez vůně je k dostání za 619 Kč. Nejekonomičtější spotřeba sanitačního roztoku je při nastavení režimu čistícího cyklu „aktivace kočkou“ (po každém použití kočičí toalety), kdy zásobník nastaví automatické dávky sanitačního roztoku SaniSolution na 240 cyklů. V režimu automatického či manuálního spuštění se zásobník nastaví na pouhých 120 cyklů – roztok tedy vydrží jen 120 dávek.

SaniSolution čistí a dezinfikuje biologicky rozložitelné omyvatelné granule, plastové sítko a mísu. Pokud máte jednu kočku, spotřebujete během roku 3,5 balení roztoku Sanisolution.