Poradna > Dům a byt > Čištění a praní > Sušičku prádla ano nebo ne?

Sušičku prádla ano nebo ne?

 1. Avatar
  dag (0 příspěvků) Úterý 11.07.2017 12:18:54

  Přemýšlíme, jestli si máme pořídit sušičku prádla. Bydlíme s manželem v rodinném domku sami, děti jsou již odrostlé. Od jara do podzimu (podle počasí) suším prádlo na dvoře, přes zimu na rozkládacím sušáku v domě, takže mi to přijde i zbytečné. Zase na druhou stranu jsem slyšela, že po usušení prádla v sušičce je potom mnohem snadnější žehlení. Poradíte mi?

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Darina (3 příspěvky) Úterý 05.09.2017 15:11:06

  Také mám sušičku prádla a nemůžu si ji vynachválit. Nemáme v koupelně dost místa, tak ji máme postavenou na pračce. Opravdu mi odpadlo věšení a sbírání prádla a hlavně nekonečné žehlení. Jsem s ní moc spokojená a udělala jsem dobře, že jsem si ji prosadila i přes nepřílišné nadšení manžela. Máme dva malé kluky, manžel se také ušpiní v dílně, takže špinavého prádla je spoustu.

 2. Avatar
  Vilma (3 příspěvky) Čtvrtek 03.08.2017 14:42:21

  Moc bych si sušičku přála. Zatím máme pouze malý byteček, takže je to nereálné, ale třeba jednou, až si pořídíme něco většího...

 3. Avatar
  Cilka (3 příspěvky) Úterý 25.07.2017 10:14:59

  Kdysi dávnio jsem měla pračku se sušičkou v jednom. Sušičku jsem využila párkrát. Jinak pračka byla věčně pokažená, opravář říkal, že je to tím, že je to právě dohromady. Ale v dnešní době jsou spotřebiče již na jiné úrovni.
  Hodně žen si sušičku chválí. Hlavně ty, co mají malé děti a se sušením problém.

 4. Avatar
  Elvíra (3 příspěvky) Pondělí 17.07.2017 12:15:11

  Já bych sušičku chtěla. Jenom musím zjistit, jestli se dá postavit na pračku, protože nemáme na ni jinde místo.

 5. Avatar
  Myšička (1 příspěvek) Pondělí 17.07.2017 07:55:09

  Každý jak chce, jen píšu, že ji máme a zatím naprostá spokojenost po všech stránkách. Vložená investice se za nějakou dobu vrátí, ať už v elektrice (žehlička totiž žere strašně moc), v ušetřeném času apod. Nikomu ji nenutím, jen jsem reagovala na vložený dotaz ;-).

 6. Avatar
  Janet (3 příspěvky) Neděle 16.07.2017 11:25:57

  Já teda po sušičce rozhodně netoužím. Sušit prádlo mám kde a žehlení mě dokonce baví. Na co zbytečně utrácet peníze za další spotřebič a za elektřinu. Nevěřím, že je to levná záležitost.

 7. Avatar
  Myšička (1 příspěvek) Čtvrtek 13.07.2017 17:27:23

  My jsme nic bourat nemuseli, postavili jsme ji do kuchyně a zapli do elektriky, toť vše :-). S horkým vzduchem si poradí sama.

  Co se týká odvodu vody, používáme zásobník, který byl její součástí a po sušení jej vždy vyleju. Dala by se zapojit i do odpadu, ale pro nás by to bylo na daleko.

  Jinak kdo má nedostatek místa, prý jde postavit i na pračku, ale nevím, když pračka ždímá, jestli by nehrozilo, že spadne, to nemáme vyzkoušené.

 8. Avatar
  inka (3 příspěvky) Čtvrtek 13.07.2017 15:42:44

  No, ale na sušičku musí být nějaké odvětrání a ne každý má možnost vývodu. Nemusí se vybourat do zdi nějaká díra, aby se mohla zasunout trubka, která by vypouštěla horký vzduch ven? Já tomu teda nerozumím, ale manžel je zásadně proti jakémukoliv bourání a zásahům do zdiva.

 9. Avatar
  Myšička (1 příspěvek) Úterý 11.07.2017 12:46:22

  Za mě určitě ano. Sušičku máme asi rok a zatím naprostá spokojenost. Od té doby žehlím jen mačkavé halenky, bavlněné košile manžela a kapesníky, popř. bavlněné utěrky, když to chci mít tip ťop, ale většinou utěrky i kapesníky jen poskládám a je to :-).. Tzn. žehlím o 95% prádla míň. Zbytek stačí poskládat - důležité je udělat to hned po skončení sušícího programu, dokud je prádlo teplé a pak nechat "odležet", dokud úplně nevychladne. Froté ručníky jsou nadýchanější, nejsou tak tvrdé, nemusím se otravovat s věšením prádla a sbíráním a hlavně s žehlením, které mě hlavně v létě dost otravuje. Vyžehlím jen semtam něco. Ke všemu je fajn, že mi prádlo v deštivých dnech nezvlhčuje už tak docela mokrý barák. Navíc máme psy a na chlupy je to taky super. Bála jsem se zvýšeného účtu za elektriku, ale moje obavy se nepotvrdily, naopak platíme ještě o něco míň (asi úspora za žehličku, plus máme novou televizi, která míň "žere"). Samo je potřeba si vybrat sušičku s energetickou třídou A+++. Kupodivu ani nestála "majlant".

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: