Někdy to zkrátka nevyjde. Pokud vám na účtu nezbyla ani koruna a v peněžence máte také vymeteno, nezbude vám, než pár dní „do výplaty“ překlenout díky vhodně zvolené půjčce. Ale co když nemáte s půjčováním žádné předchozí zkušenosti a bojíte se, aby vás nešťastně zvolený úvěr nedostal do ještě větších finančních problémů? Váš zodpovědný přístup je správný. Budete-li při výběru půjčky důslední, nakonec vše dobře dopadne. Dejte na následující tipy a nemůžete šlápnout vedle.

Nemohl by vám půjčit příbuzný?

Ačkoliv se půjčka od příbuzných jeví trapně, obecně jde o nejbezpečnější způsob půjčování. Máte-li ve svém blízkém okolí někoho, kdo by vás mohl založit, požádejte ho. Ovšem pozor – půjčování mezi blízkými osobami často vede k nepříjemným sporům a může mít na vzájemné vztahy negativní dopad. Proto volte věřitele opatrně a před přáteli, známými a sousedy raději preferujte rodinné příslušníky. Výhodou půjčky od příbuzných jsou nulové úroky a poplatky. Také si dávejte pozor, kam peníze investujete.

Rychlá půjčka od prověřeného poskytovatele

Nepůjčí-li vám nikdo z okruhu vašich blízkých, nevadí. V takovém případě se jako nejlepší možné řešení jeví půjčka před výplatou ve výši několika set až tisíc korun. Nemusíte mít strach, protože na nebankovním trhu v současné době působí pouze poskytovatelé, kteří splnili náročné podmínky a získali licenci od ČNB.

Dalším indikátorem spolehlivosti je dobrovolné členství v asociaci, jako je například APNÚ.

Půjčka do výplaty vás přitom nemusí vyjít draho. Stačí se zaměřit na nabídky, které jsou pro nové klienty „zdarma“ - tedy bez navýšení úroků a poplatků. Dodržíte-li smluvní podmínky (tzn. půjčku vrátíte včas), nezaplatíte ani o korunu navíc. Nechte si nezávazně poradit i s pojištěním, hypotékou, úvěrem či stavebním spořením.

Do budoucna se snažte vytvořit rezervu, ze které budete v podobných situacích čerpat. Řešit každý měsíc nedostatek finančních prostředků půjčkou opravdu není moudré.