Víte vše o vodě, kterou pravidelně pijete? Vždyť od pradávna jsme závislí na přírodě. Voda je nedílnou součástí našeho života, je základem zdraví každého z nás. Přece bez vody člověk přežije maximálně pouhých 10 dní.

Bohužel člověk stále více zahlcuje planetu různými chemikáliemi. Používají se chemické látky, které mají dopad na veškeré zdroje vody. Vždyť i my sami znečišťujeme vodu, používáme silně toxické čisticí prostředky, aviváže, léky… A tohle všechno končí ve vodě.

Existuje vůbec nějaké řešení, abychom pili opravdu zdravou a nezávadnou vodu a nezatěžovali přírodu a svůj organismus?

Chcete mít čistou a nezávadnou vodu? Použijte Berkey

Zdroje pitné a hlavně kvalitní vody se postupem času neustále zmenšují, a proto je dobré s vodou šetřit a zvolit způsob, jak si vodu upravit. Systém vodních filtrů Berkey nabízí řešení, abychom mohli pít každý den čistou a nezávadnou vodu. Je vyroben z nerezové vysoce leštěné oceli určené pro potravinářské účely se dvěma až čtyřmi filtračními vložkami, které využívají nejnovější technologie pro čištění vody. Berkey nabízí ideální řešení pro pití kvalitní vody každý den, ale i pro situace jako je výpadek dodávky vody, záplavy apod. V těchto situacích není totiž k dispozici upravená voda použitelná k pití, ale systém Berkey ji zajistí.

Systém Berkey odstraňuje:

  • viry
  • parazity
  • zbavuje vodu škodlivých látek
  • patogenní bakterie


Systém Berkey je přenosný, proto je ideální pro každodenní používání doma bez nutnosti připojení k elektřině či vodovodu. Samotné zařízení lze sestavit během několika minut a i obsluha je velmi jednoduchá. Podstatnou rolí systému Berkey je, že je ekologický.

Je nutné filtrovat vodu z vodovodu?

Ano, voda se ve vodárnách upravuje. Čističky odpadních vod samozřejmě musí dodávat dokonale čistou a bezpečnou pitnou vodu. Nicméně díky dlouhé cestě vody do domovů, opravám, renovacím potrubí se často do vody mohou dostat i jiné částice, které vodu znečistí. Ty je potřeba odstranit, což není tak jednoduché. Tyto látky se často neztratí ani varem a dlouhodobě se ukládají v našem organismu. Řada z nás vnímá tu pachuť vody nebo chlorový zápach...

V tento okamžik často lidé sahají po používání balené vody, což ale není optimálním řešením. Z hlediska množství produkovaného odpadu plastových láhví, ale i látek, které se z plastu uvolňují do vody, zatěžujeme přírodu i lidský organismus.

Vracíme se tedy ke kohoutkové vodě a k použití vodních filtrů.

Filtrací kohoutkové vody prostřednictvím Berkey se z vody odstraní škodlivé látky, jako jsou těžké kovy, vodní kámen, chlór a jeho škodlivé organické sloučeniny. U Berkey naštění nehrozí demineralizace vody, ke které bohužel dochází při použití většiny filtračních zařízení, které jsou na trhu dostupné.
 

 

Cena vody z filtru Berkey je za zlomek nákladů na balenou vodu

Pokud použijete dvě filtrační vložky Berkey, ty přefiltrují 22 700 litrů vody a vydrží několik let! Získáte tak tu nejlevnější filtrovanou voda na trhu!

Podstatné výhody filtrace vody

  • Máte k dispozici neustále čistou vodu.
  • Zlepšuje se výrazně chuť i vzhled vody.
  • Šetříte peněženku.
  • Filtrováním se sníží znečištění životního prostředí, zejména při výrobě balené vody.
  • Filtrováním se odstraní nežádoucí látky, ale minerální prvky zůstanou zachovány.