Co to vlastně Chaga (čteme čaga) je? Již v pravěku lidé využívali sílu hub, nejen jako lék, ale také kvůli síle, vytrvalosti nebo životní výdrži. Mediciální houby jako takové, jsou nesmírně bohaté na minerály, vitamíny a mnoho dalších látek. Chaga je nejúčinnější medicinální houba u které je zajímavý a velmi důležitý především její životní cyklus, který trvá minimálně 10 let. Po takovou dobu růstu totiž houba získá z okolní půdy neuvěřitelné množství látek, kterých logicky není možné docílit žádným jiným způsobem, a proto je tak výjimečná a účinná. Jde o čistě přírodní věc.

Důležité je prostředí, ve kterém houba roste a tím je Sibiř. Ta je proslulá svou historií, neboť je všeobecně známo, že v celé oblasti je přítomnost rakoviny a dalších nemocí opravdu nízká, právě z důvodu přirozeného výskytu houby, která má na nemoci obrovský vliv. Chaga roste nejvíce na břízách, díky kterým obsahuje betulin, což je látka, která má protizánětlivé, hojivé a bolest tišící účinky.

Ne nadarmo je považována za královnu medicinálních hub a celého severu. Jde o nejsilnější antioxidant vůbec.

Co to vlastně antioxidant je? Jednoduše řečeno, látka, která zajišťuje plynulou funkci našeho organismu, chrání nás, udržuje naši přirozenou imunitu a zamezuje vzniku jakýchkoliv nemocí.

Pokud lidské tělo nemá dostatek antioxidantů, což nemá, neboť doba, ve které žijeme je složitá a kvalita potravin je na velmi nízké úrovni, není lidské tělo schopné získat potřebné množství antioxidantů, což je z dlouhodobého hlediska špatně a vede k problémům. Máme velmi slabou imunitu, a proto naše tělo není schopné automatické a plnohodnotné regenerace všech buněk, jsme náchylní na různé nemoci, bakteriální viry atd.Chaga rostoucí na stromě

Chaga obsahuje obrovské množství antioxidantů, na 2g asi 6000 jednotek, což je naprosto dostačující k pokrytí denní potřeby lidského těla a zajistí tak plynulost organismu, perfektní imunitu a schopnost obnovit poškozené buňky automaticky. Nejhorší je řešit problém pomocí léků, neboť problém ani při nejmenším nevyřeší, ba naopak, působí krátkodobě, ale nikdy neobnoví perfektně určitou tkáň a proto může opakovaně dojít k poškození a vzniku nového problému. Je to zkrátka začarovaný kruh.

Účinky houby Chaga jsou až neuvěřitelné. Jde o neuvěřitelné zvýšení imunitního systému, od kterého se odvíjí všechny funkce našeho těla, ochrana jater – chrání + regeneruje, je silně protizánětlivá, antibakteriální, pomáhá zpomalovat stárnutí buněk a vytváří v organismu rezistenci vůči vnějšímu okolí, proto se jí také říká houba nesmrtelnosti. Podporuje mentální funkce jako je paměť, koncentrace, myšlení.velmi silné antioxidační působení, výborná pro detoxikaci. Pokud trpíte bolestmi břicha, nebo nevolností chaga je na takový problém ideální řešení.

Je to úžasný životabudič a také obrovská podpora při sportu. Její účinky jsou velmi pozitivní, co se týče různých ekzémů, akné, pásových oparů, problémy s pokožkou, vypadávání vlasů, lámání nehtů atd. Svými účinky dokáže potlačit alergii, různá infekční, bakteriální i virová onemocnění. Je zkrátka opravdu magická. Regeneruje a obnovuje všechny buňky v těle, díky kterým fungujeme a jsme zdraví.

Je dokázáno, že má velmi pozitivní vliv na závažnější nemoci, především jako je rakovina, leukémie, malárie, onemocnění srdce, štítná žláza a mnoho dalšího.Chaga houbový extrakt prášek

Řešit nemoci prostřednictvím chemicky vytvořených léků a podobných náhražek nemá absolutně žádný význam a nikdy nedojde k dokonalému vyřešení problému.

V dnešní době je třeba se na věc dívat úplně jiným způsobem a pochopit pravou podstatu fungování lidského těla.

Je nezbytné propojit mysl s tělem a vytvořit si tak jakousi nerozlučitelnou vazbu, díky které nepodlehneme nemoci, neboť zdraví máme pouze jedno.