V dnešní době je na každého z nás vyvíjen obrovský tlak na rychlost, bezchybnost a dostupnost z jakéhokoliv místa na světě. A sami požadujeme po nových zařízeních, s kterými denně pracujeme, jednoduchost, výkonnost a především spolehlivost. Kombinací všech uvedených požadavků splňuje bez výhrady virtuální server s SSD disky.

O virtuálních a cloud serverech bylo za posledních 10 let napsáno spousta článků a není potřeba zmiňovat jejich výhody a nevýhody. Pojďme se naopak podívat, kde takový server použijete lépe než klasický fyzický, nebo dedikovaný server a hlavně za rozumných finančních podmínek.

Virtuální servery, zkráceně VPS, jsou provozovány na velmi výkonných serverech, které jsou chráněny proti jakémukoliv selhání. O tyto servery se nikdy nemusíte starat a zajišťují vysoký komfort, který si můžete vychutnat v pohodlí uživatelského prostředí klientské sekce a prostředí svého serveru.


Příklady, kde VPS naplno využijete

„VPSko“ je skvělým řešením pro zpracování účetnictví. Účetní software, například Pohoda, Money S3 a nebo jakýkoliv jiný, je pro účetní či fakturační oddělení dostupný kdykoliv a odkudkoliv. Klienti ocení přehled o dokladech a fakturantky zase možnost práce z domova.

Jiným příkladem jsou bookmakeři a investoři, kteří potřebují obchodovat na burze prostřednictvím aplikací Metatrader, Forex či SaxoTrader ve dne i v noci. Připojí se odkudkoliv a mají jistotu, že data jsou vždy aktuální a server je vždy dostatečně výkonný i pro provoz několika obchodních platforem najednou.

Třetím výborným příkladem, kde virtuální server využijete na maximum, jsou e-shopy. Pokud začínáte, nebo jste v pokročilejší fázi podnikání a webhosting neodpovídá softwarovým požadavkům vašeho e-shopu, VPS s SSD disky bude pracovat tak, jak
to potřebujete vy.

Kde si takový server objednat?

Na trhu existuje spoustu poskytovatelů, kteří nabízí různé varianty virtuálních serverů s různými typy, ale také s odlišnou kvalitou služeb. Jedním z etablovaných poskytovatelů na českém a evropském trhu je datové centrum Coolhousing. Virtuální server a především data na něm obsažená jsou umístěna u ryze české společnosti, která je v oboru více jak 15 let a je plně lokalizovaná v České republice. Poptejte virtuální server u důvěryhodného operátora sítě FENIX, který rozumí vašim potřebám. Více informací na: https://www.coolhousing.net/cz/vps-virtualni-privatni-server