Ještě si doma nepřipravujete čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny? Možná si dokola říkáte, že není potřeba odšťavňovat, když si můžete v každém obchodě koupit 100 % džus. Ale pozor, džus kupovaný není to samé, jako džus, který si doma připravíte ve vlastním odšťavňovači. Nesrovnávejte nesrovnatelné! Vždyť šťávy, které se prodávají v obchodech, jsou pasterované. To znamená, že jsou zničeny živiny, které jsou nejpodstatnějším důvodem, proč se šťávy pijí.

Pití čerstvých ovocných a zeleninových šťáv je přínosné. Obsahují nejlépe stravitelnou podobu vitamínů, které je možné do těla dostat. Tělo si ze šťávy dovede vzít až 68% vitamínů. V okamžiku, kdy vypijete čerstvou šťávu, imunitní systém bojuje proti bacilům už za 15 minut. Pití čerstvých šťáv dodává tělu nejenom vitamíny, ale i minerální látky, enzymy a vlákninu. Jednou z výhod domácích šťáv je to, že si je můžete vzít kamkoliv s sebou, a mít tak neustálý přísun ovoce a zeleniny.

Chcete začít žít zdravěji a do svého jídelníčku zařadit co nejvíce ovoce a zeleniny? Přemýšlíte nad koupí odšťavňovače, ale nejste si jistí, jaký typ zvolit? Při výběru odšťavňovače je nezbytné zvážit několik aspektů, které vám pomohou, aby byla výsledná volba nejlepší. Existují dva typy, ze kterých můžete vybírat: odstředivé a šnekové. Mezi sebou se liší tím, jakým způsobem zpracovávají ovoce či zeleninu.

Provedli jsme test odstředivých a šnekových odšťavňovačů, kdy mezi kritéria bylo zahrnuto: jednoduchost sestavení, výtěžnost, hluk, spolehlivost, snadné čištění, náklady a záruka. Každý odšťavňovač byl použit minimálně pětkrát a kombinovali jsme různé druhy ovoce i zeleniny.

A PRVNÍ MÍSTO VYHRÁL ODŠŤAVŇOVAČ KUVINGS EVO 820! 

Odšťavňovač Kuvings Evo 820 je ideální pro každodenní odštavňování čerstvé zeleniny a ovoce. Jedná se o vertikální šnekový odšťavňovač s velkým plnícím otvorem. Plnící otvor je opatřen bezpečnostní záklopkou, aby se ke šneku nedostaly malé dětské ruce. Plnící otvor má 82 mm čímž je zaručena kratší příprava ovoce a zeleniny (není potřeba krájet na malé kousky) a zkrácení samotné doby odšťavnění. S Kuvingsem EVO 820 nemusíte používat pěchovadlo.

Kuvings EVO 820 neobsahuje BPA. Velmi snadno se rozebírá a rychle se čistí. Odštavňovač zvládne pracovat až 40 minut v kuse při 60 ot./min. Kvalita materiálů je standardem. Např. odšťavňovací komory nebo násypky jsou zesílené.

Na motor odšťavňovače Kuvings EVO 820 je poskytnuta výrobcem 10letá záruka. Na ostatní díly 3 roky. Má sofistikovaný vzhled s imitací kůže a je dodáván v pěti různých barvách: matná kovově šedá, stříbrná, červená matná, bílá matná a champagne.