Puberta?

 1. Avatar
  Pavel (0 příspěvků) Neděle 07.05.2017 18:25:16

  Náš westík má půl roku a z ničeho nic na nás začal být agresivnější - donedávna to byl mazlíček. Projevuje se to třeba tak, že když ho chceme pohladit a on nechce, normálně po nás vyjede a kdybychom včas neuhnuli, klidně by i kousnul. Je to náš první pes a jsme z toho dost nešťastní. Poradíte, co dělat a případně na koho se v tomto obrátit? Situace se časem spíš zhoršuje :-/.

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Fifinka Fif (1 příspěvek) Čtvrtek 12.10.2017 15:53:42

  Náš pejsek reagoval před časem podobně a jak jste napsal, jde o jen krátký úkaz puberty. Časem se sám zklidnil a chová se tak, jako předtím.

 2. Avatar
  jirka.matusak (12 příspěvků) Pátek 22.09.2017 19:33:46

  Zkuste kontaktovat nějaké trenéry a cvičitele. Mají s tímto chováním zkušenosti a určitě vám minimálně aspoň poradí, co dělat jinak. Někdy stačí jenom změnit přístup, někdy je třeba kompletní převýchova.

 3. Avatar
  Lukáš (2 příspěvky) Neděle 02.07.2017 17:56:06

  Vypadá to, že jste ho rozmazlili. Chce to důslednost, nebrat si jeho "útoky" osobně a snažit se tohle období "přežít". Důsledností myslím to, že když dám povel, trvám na jeho provedení. Tzn. pokud nechodí na přivolání, připnu mu delší vodítko a když chci, aby přišel, dám povel "ke mně", počkám 2-3 sekundy, než mu to "docvakne" (= reflexní oblouk u psa) a když ani po té době nejde, přitáhnu si ho k sobě pomocí vodítka a pochválím. Protože úkol splnil, i když nedobrovolně. Co se týká hlazení, určitě bych ho hladil jen v případě, kdy si ho buď přivolám, jako součást pochvaly, nebo "když si o to sám řekne". Pokud by se stalo, že ho pohladíte a on zavrčí, je potřeba mu říct "trošku" pohrdavým a výsměšným tónem - "jenom se nezblázni" - nebo cokoliv jiného - a dál si psa nevšímat. Opravdu to funguje.

  A pokud byste potřebovali odbornou radu, doporučuji Rudolfa Desenského, hodně mi ve výchově psů poradil a pomohl.

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: