Poradna > Zvířata > Další zvířata > Jak pomoci ježkovi zazimovat se

Jak pomoci ježkovi zazimovat se

 1. Avatar
  Libor Veselý (1 příspěvek) Čtvrtek 05.10.2017 19:01:38

  Letos se nám na zahradě usadil ježek. Sušili jsme později seno a zjistili jsme, že v něm má ukryté malé ježečky. Venku už teď ale počasí ježkům moc nepřeje a já se bojím, že malí ježečci zimu nepřežijí. Máte někdo nějakou radu, jak jim pomoct přezimovat? Slyšel jsem, že když jim nahrabeme na hromadu listí, schovají se do něj. Jak je ale do hromady listí nalákám?

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Václav (1 příspěvek) Pátek 13.11.2020 00:58:10

  Máme ježka který k nám koncmem září zabloudil a po měsíčním krmením psími granulemi váží 437g, To je na hibernaci málo, k úspěšnému přežití je nejlépe váha 600gramů v teplých letech stačilo i 500 gramů. Koupii jsme domeček pro ježky a v ochraně přírody nám doporučili dávat kočičí konzervy. Předtím jsme dával psí granule, ale ty dle ochránců přírody příliš obrušují ježklovy zuby, ježek žije 10 let a když se dřv obrousí, nemůže se žívít. Údajně takovoý ježek krmený kočičimi konzervami za 10 dnu svou váhu dvojnásobí. Evidentně mu to chutná, bohužel zřejmě na to chodí jiné kočky ze sousesdství.Přemýšlím, jak to řešit, aby nevykrmil celou kočči kolonii mino ježka

 2. Avatar
  Libuše Všetecká (1 příspěvek) Úterý 07.11.2017 12:17:27

  Normálně tak často ježkům pomáháme - nahrabeme spadané listí a dáme do něho kočičí granule. Na podzim nám totiž ježci granule žerou a tak jsme toho využili, že je tím tak do listí nalákáme. On tam potom už zůstane a na jaře nám pomůže se slimáky. :)

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: