Poradna > Cestování a ubytování > Diskuze o cestování > Obecná diskuze > Jak omezit stres při cestování letadlem

Jak omezit stres při cestování letadlem

 1. Avatar
  Agněžka N. (1 příspěvek) Pondělí 25.09.2017 14:03:20

  Zdravím, neporadí mi tu někdo jak se vyhnout stresu, popř. zdravotních potíží při cestě letadlem? Za měsíc poletím poprvé v životě a dost se toho bojím. Děkuji

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Vanessska (1 příspěvek) Pondělí 02.10.2017 15:34:36

  Já bych doporučila si hlavně na svůj první let vzít s sebou někoho, kdo už někdy letěl. Ten Vám nejlépe řekne, jak celý let probíhá a uklidní Vás. Není potřeba se stresovat, po celou dobu jsou Vám k dispozici letušky a pokud mohu z vlastních zkušeností poradit, dejte si před letem čokoládu, klidně celou, skvěle Vás dostane do pohody.

 2. Avatar
  Andrea (17 příspěvků) Úterý 26.09.2017 08:45:34

  Poprvé je normální se bát - jdete do neznámého prostředí, to hodně lidem vadí. Možná to zkuste co nejmíň tematizovat.. Prostě dělejte krok po kroku a nemyslete na to, že sedíte v letadle. Nejdřív si musíte sbalit - tak se sbalte a zkontrolujte věci. Pak běžte na letiště, vyřiďte si lístek, nechte se odbavit, pak si dejte pozor, ať se nepřerazíte o schůdky do letadla a pak už sedíte. A to je celé.

 3. Avatar
  Ludka.fen (10 příspěvků) Pondělí 25.09.2017 16:58:44

  1. Letadlo = nejbezpečnější dopravní prostředek
  2. Je potřeba se otupit = kynedril a nebo něco jiného, co působí tluměně
  3. Ideální den před tím třeba nespat a pak si dát kynedril = usnete a je to
  4. Někomu pomůže alkohol
  5. Nezle kombinovat alkohola a prášky, tak bacha
  6. Doporučuji Vám navštívit psychiatra, obecné přehanná úzkost z něčeho není jen tak. Bylo by dobré zjistit, jak moc se Vás to týká. Jak velký problém vlastně máte. Jsou lidi, co se bojí extrémně, ale přitom běžných věcí. Je škoda, když se zařadíte mezi ně a neřešíte to.

 4. Avatar
  Alena.L. (3 příspěvky) Pondělí 25.09.2017 14:06:46

  Můžete vyzkoušet různé bylinné preparáty. Třeba nějaké čaje na uklidnění - ty většinou fungují dobře. Taky je fajn dát si do uší sluchátka a pustit si nějakou uklidňující hudbu (nebo vaše oblíbené skladby). Během letu se zaměřte na to, abyste měl pořád co dělat, prostě zaměstnejte mozek. Let vám rychle uteče, ani nebudete vědět jak.

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: