Jestliže máte rádi nábytek, který na první pohled působí přírodním dojmem, je nábytek z ratanu tou správnou volbou. Nejen, že dokáže vytvořit perfektní útulnou atmosféru, ale také se hodí téměř ke všemu, takže nebude problém sladit jej se zbytkem domácnosti nebo zahrady, kam se dokonale hodí. Můžete jej ale umístit také na terasu nebo balkón, čímž napomůžete k vytvoření oázy klidu a relaxace.

Umělý ratan je odolný vůči dešti, mrazu i horku

Mezi nejpodstatnější výhody umělého ratanu patří jednoznačně fakt, že vydrží celoročně venku, a to za jakéhokoli počasí. Umělý ratan tak nejen napodobí svou přírodní verzi, ale zároveň se nebudete muset bát o jeho poškození, když jej necháte venku i za nevlídného počasí. Kromě toho, umělý ratan na rozdíl od toho přírodního vyniká svou pružností a zároveň také větší odolností. U umělého ratanu se nemusíte obávat vyblednutí původní barvy, loupání, ani praskání. Má také nízkou hmotnost, což celkově usnadňuje manipulaci s ním a zároveň i jeho údržbu.

 

Snadná údržba nábytku z umělého ratanu

Co se samotné údržby týče, umělý ratanový nábytek vás nebude stát téměř žádnou práci. Jak už je uvedeno výše, můžete jej s klidným svědomím nechat venku celý rok a nic se mu nestane. Pokud ale chcete udržovat svůj ratanový nábytek ve stále perfektním stavu, stačí jej jednou za čas otřít hadříkem a po zimě opláchnout od nečistot, pokud jste jej nechali venku (dle potřeby). Každopádně vás údržba bude stát minimální úsilí, a přesto bude dostačující!

Ratanový nábytek do interiéru i exteriéru

Ratanový nábytek je však samozřejmě možné použít také v interiéru, nejen ve venkovních prostorách, jako jsou zahrady, terasy apod. Vkusně vyplní jakýkoli obyvatelný prostor (například verandu, předsíň, nebo i obývací pokoj), stačí si zvolit přesně takový design, který by se vám hodil do místnosti a vzhledem k rozmanitosti nábytku z umělého ratanu to jistě nebude problém.

Nábytek, který zaručuje jak pohodlí, tak perfektní design a téměř nulovou údržbu

Možnost pořízení umělého ratanového nábytku využívají mimo jiné také hotely, a to právě díky jeho nenáročné údržbě. Při mnoha pokojích a balkónech je totiž pro hotel mnohem jednodušší (a ve výsledku také levnější) použít místo jiného venkovního nábytku umělý ratan, který vydrží bez poškození venku po celý rok a nevyžaduje tolik práce.

Vybrat si můžete jak kompletní sadu nábytku z umělého ratanu (která obsahuje stůl a několik židlí dle výběru), tak i jednotlivé kusy nábytku. V nabídce je jak několik druhů samotného nábytku, tak i několik značek a barev, takže si vybere opravdu každý. Pak už stačí jen přizpůsobit svůj výběr místu, kde byste si přáli nábytek mít, anebo se prostě jen řídit vlastním vkusem.