Chcete si teplo z horkého léta schovat na zimu?

Pokud ano, pak pro Vás máme řešení - tepelné čerpadlo Chameleon a kamenný prach. Po více jak 20 letech zkušeností s vlastním vývojem, výrobou a instalací tepelných čerpadel MACH se nám podařilo dost informací u různých energetických řešení vysledovat.  Vzhledem k tomu, že naše tepelné čerpadlo MACH Chameleon je zároveň i řídícím mozkem strojovny, máme opravdu celou řadu zajímavých provozních dat z více technických řešení. Před třemi roky jsme dokončili  a uvedli do provozu velmi zajímavé smysluplné technické řešení. Řekl bych, že se doslova vymyká novému trendu vše tepelně izolovat a izolovat a zase tepelně izolovat.

Jak to vlastně funguje?

Rodinný dům je vybaven tepelným čerpadlem Chameleon, které je zakázkově vyrobené pro vysokou teplotu až 80°C a je na stejnosměrné napětí – jede z baterií, které jsou nabíjeny z fotovoltaické elektrárny (FVE). Tepelné čerpadlo Chameleon v letním období dům chladí a odpadní teplo ukládá do akumulátoru z kamenného prachu. Do akumulátoru se ukládá i teplo z termických panelů v letním období. Termické solární panely jsou využité po celou dobu,  kdy mohou pracovat.  Když klesne teplota v akumulátoru pod minimální hodnotu, kdy ještě může přímo vytápět v zimě dům, je tepelné čerpadlo schopno odebírat teplo z akumulace a dům vytápět – jako by se jelo z plošného kolektoru. Solární systém pak pracuje i v zimním období s vysokou účinností. Ohřívá akumulátor i o teplotě velmi nízké.

V letním období, kdy se dům chladí, je z hlediska energetiky do domu pouštět více tepla, než které prostoupí obálkou domu – tedy klidně větrat. Tepelné čerpadlo Chameleon odpadní teplo při chlazení ukládá a čím více  může chladit, tím více tepla zbude na zimu.

Akumulátor existuje ve dvou variantách – podzemní a nadzemní. Řešení je možné realizovat v novostavbách i na stávajících rodinných domech.

Naše společnost Tepelná čerpadla Mach, s.r.o. umí akumulátor z kamenného prachu navrhnout a dodat. Řešení akumulace je patentováno. Hledáme i šikovné firmy na spolupráci pro oblast Moravy. 

Více o řešení na webu www.tcmach.cz