Co nám mohou nevítaní návštěvníci našeho těla provést tak hrozného? Pravidelné odčervování lidského těla má své příznivce i odpůrce. Jestli bychom něco takového měli provádět, je na posouzení každého z nás.

Kombinace sedavého životního stylu a špatné stravy způsobuje, že střeva nefungují správně a stagnují. Tím vzniká dokonalé prostředí, které je vhodné pro parazity.

Říkáte si, proč máte nafouknuté břicho, či proč vás bolí žaludek? Jste často unavení, trpíte alergiemi, bolestmi hlavy, kloubů, svalů, dýchacími potížemi, kožními vyrážkami, svěděním, škrábáním, nespavostí či nemáte dostatek energie?

Parazité v našem těle přispívají k mnoha nemocem. Mohou být jejich příčinou, jindy naopak jednou z mnoha příčin. A právě s jarem přichází ten správný čas na detoxikaci a celkovou očistu organismu. Často to máme ve spojení s hubnutím a přípravou na léto.

Obávat se přítomnosti parazitů v těle?

Mnozí si myslí, že se jich to netýká. Možná někde v Africe či u bezdomovců by se to dalo čekat, ale u nás? O některých parazitech se dozvíte sami (škrkavka, roupy či tasemnice). U jiných již potřebujete lékařské vyšetření. Toxoplazmóza! S toxoplazmózou přišlo do kontaktu poměrně hodně lidí, obzvláště těch s oslabenou imunitou.

I když léčba nebývá náročná, nejčastějším doporučením je prevence. Proto je důležité dbát na hygienu, nejíst syrové maso, neumyté ovoce či zeleninu, kontaminovanou potravu, nepít neupravenou vodu či se nenechat olizovat vaším zvířecím mazlíčkem.

Jak nám „nezvaní“ hosté v našem těle škodí?

Parazité v našem těle vstřebávají látky, vitamíny, křemík apod., bez nichž nás organismus nemůže normálně fungovat. Vylučují do těla jedovaté látky, které zatěžují náš organismus. Játra i ledviny pracují v ten okamžik ze všech sil, aby tělo těchto toxinů zbavily. Jenže lidský organismus neustále nedovede odolávat jejich toxinům a tak ztrácí imunitu a onemocní.

Braňte se účinně parazitům a vraťte jim úder zpátky

S parazity můžete bojovat volně dostupnými doplňky stravy, které si zakoupíte v lékárně, nebo taky přírodní cestou. Mezi nejčastější přírodní metody odčervení organismu patří konzumace česneku, bylinek či ořešáku. V mnoha případech se právě osvědčily přírodní prostředky a bylinky, které se často ukázaly i více účinné, než doplňky stravy či chemické léky. Samozřejmě, že je taky potřeba vzdát se veškerých sladkostí a cukru. Zejména hlísti a roupi milují cukr a takovou radost jim přeci neuděláte. Bylinky také můžete odšťavňovat.

1. Česnek

Česnek je velmi prospěšný na detoxikaci organismu, stimuluje činnost jater a podporuje kardiovaskulární systém. Česnek dovede pročistit i samotnou krev. Je považovaný za přírodní antibiotikum a je schopný lidské tělo zbavit těžkých kovů. Dokáže si poradit s bakteriemi, viry, ale i plísněmi. V neposlední řadě povzbuzuje imunitní systém a má protizánětlivé vlastnosti.

2. Ořešák černý

Ořešák černýantibakteriální účinky a čistí celý zažívací trakt. Z ořešáku je dobré připravit si čaj či léčivou tinkturu. Šťáva nebo čaj ze zelených slupek je ideální k likvidaci parazitů.

3. Pelyněk

Pelyněk se doporučuje užívat v podobě bylinných čajů. Má antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti. Je silným přírodním lékem, který se používá proti střevním červům.

4. Hřebíček

Součástí boje s parazity je i hřebíček, který má antibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky. Hřebíček se používá ke zničení vajíček červů a parazitů, kteří se nachází v lidském střevě. Hřebíčkový olej má silný antimikrobální účinek.

5. Oregano

Oregano je přírodní antibiotikum a je skvělým pomocníkem při detoxikaci, jelikož napomáhá vylučování toxinů ven z těla. Má silné antivirové, antibakteriální a protiplísňové účinky. Skvělé je jak čerstvé i sušené.

 

Pomoci od parazitů vám může i tekutý půst. Pijte hodně zeleninových šťáv z listové zeleniny, mrkve, celeru, okurky zázvoru či česneku. Nebo se taky můžete pustit do osmidenního půstů o vodě s citronem. Pokud totiž parazité v našem těle nebudou mít co jíst, budou spát a opustí tělo. Parazité totiž nemají rádi čisté prostředí a kvalitní jídlo.

 

Vytrvalost je přeci klíčem k úspěchu! Jen je potřeba začít!