Zařizujete si byt, dům či kancelář? V tom případě můžete využít služeb projektanta, který vám se vším pomůže a doporučí vhodná řešení přímo vám na míru.

Vhodné uspořádání interiéru

Projektant je odborník, který se v záležitostech interiéru velmi dobře vyzná. Dokáže pracovat s prostorem a poradit nám vhodný nábytek. Nejprve se totiž na celý prostor musíme podívat z hlediska „vizuální hmotnosti“. Prvky, které mají velkou vizuální hmotnost, přitahují pozornost jako první. Cílem je tyto prvky odlehčit a přitom vytvořit příjemný a funkční prostor.

Umístit jednotlivé kusy nábytku je stejně důležité, jako jejich design samotný. Když se přesunou špatně, můžou zcela zabít svůj tvar, barvu a smysl celého pokoje. V místnosti musí být zachována rovnováha.

 

Příjemně sladěný interiér

S pestrými textiliemi opatrně. Je-li v místnosti například originální sedací souprava, měla by se doplnit jednobarevnými polštáři a na druhý konec pokoje dát tento vzor jen velmi decentně. Například jako tapetu či vzor na váze. Zkušenosti projektanta jsou nepostradatelné i ve sladění interiéru. Někdy je třeba ubrat a někdy naopak prostor pozdvihnout originálními doplňky.

Nikdy nevypadá dobře, je-li nábytek jen na jedné straně pokoje a druhá část je prázdná. Projektant se snaží o rovnováhu počtu, tvaru, velikosti, barev a textur. Ne vždy je to jednoduché, protože i když k tmavému dáme něco světlého, k výrazné textuře hladký povrch, velké křeslo doplníme o dvě menší, může se stát, že prostor nebude působit celistvě a příjemně. Nezapomínejte sladit nejen dekorace a doplňky, ale také dekor nařpíklad podlahy nebo parket s ostatním nábytkem.

Volba z několika variant

Interiér, tvořený zejména kombinací bílé, černé a přírodních barev dřeva, se nese ve stylu jednoduchosti a čistého designu. Není to však jediná možnost jak docílit žádoucího efektu. Projektant navrhne několik řešení, která přizpůsobí našim představám.

Příjemné prostředí je jedním ze základů, které ovlivňují, jak se budete v místnosti či pokoji cítit. Vzhled kanceláře zase do jisté míry ovlivňuje pocity zákazníků nebo obchodních partnerů. Nepodceňujme proto design a vybavení administrativních prostor, chceme-li je získat na svou stranu.

Po prezentaci a vzájemné konzultaci k navrženému konceptu návrhu, navrženými připomínkami a návrhy designéra si zákazník volí to nejlepší řešení.

 

Výběr správných materiálů a odstínů

Jednoduchost a čistota charakterizují výběr vhodných materiálů do interiéru. Dobře lze pracovat s přírodním kamenem, porcelánovou kameninou, bělenými olejovanými prkny z dubu a podobně. Ne vždy je to však možné. Projektant by měl vzít v potaz celkový dojem z interiéru. Ten ovlivňuje nejen materiál, ale i barevný odstín podlahy nebo parket.

Nejsnazší je menší a tmavší místnost rozjasnit světlejší barvou podlahy, přičemž na stěny použít také světlejší odstíny. Světlá podlaha místnost opticky zvětší, jelikož světlé barvy světlo odrážejí. K tmavé podlaze se výborně hodí světlé stěny, které zdůrazní přirozenou strukturu. Projektant ví, jak pracovat se světlostí interiéru a jaké materiály na parkety použít, aby byly odolné a aby zároveň interiér působil harmonicky. Projektant by dále neměl zapomínat na rozvržení nábytku, kde bude postel či gauč je velmi důležité.

Výhoda v předem stanoveném finančním limitu

Projektant dokáže realizovat prostor podle finančních možností zadavatele. Zadavatel si určí finanční limit, který projektant nesmí přesáhnout. Na základě požadavků a podkladů, které projektant obdrží, připraví model spolupráce, cenu za návrh, studii prostoru, styl interiéru a barevně-materiálové schéma.

 

Ideální poměr ceny a kvality

Zákazníci mají zájem o originalitu a individualitu a očekávají kvalitní produkty, ne však předražené. Proto projektant musí mít přehled o nejvýhodnějších cenách a kvalitním interiéru.

Ne každý člověk má dar umění kombinovat pohodlí spolu s efektivitou, vkusem a maximální funkčností a vytvořit tak vkusný a příjemný domov, ve kterém se člověk bude cítit komfortně. Právě proto je nejlepší obrátit se na odborníka – profesionálního designéra. Ten dokáže zkoordinovat požadavky klienta s firmou realizující samotnou rekonstrukci.

Kvalitní a ověření dodavatelé

Projektant musí mít přehled o nejlepších dodavatelích a také cenově nejvýhodnější koupi. Když zná správné dodavatele, může ušetřit spoustu peněz například tím, že dané zboží může koupit za 1/3 ceny, nebo využítím akční nabídky na projekt zdarma.