Poradna > Zvířata > Drobná zvířata > Morčata > Skinny morče pro alergiky

Skinny morče pro alergiky

 1. Avatar
  eliska-nova (0 příspěvků) Neděle 24.09.2017 14:36:13

  Dobrý den, chtěla bych známé pořídit skinny morče. Vždycky chtěla nějaké zvíře, ale má silnou alergii na srst, proto mě napadlo, že skinny morče bude ideální. Nevíte, jak mu zařídit domeček, aby se známá nemusela po ničem shánět?

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  zlatahorakova (7 příspěvků) Pondělí 25.09.2017 13:12:52

  Mně se osvědčila taková plátěná "houpačka" - nesmí se moc houpat, je to kus látky, který se přiváže ke stěnám klece a morče si do něj může lehnout. Naše Majda je v něm vyvalená denně. Ideálně, aby byla vyrobena z nějakého snadno opratelného materiálu. Morčata sice většinou chodí na jedno místo, ale bohužel jenom "většinou".

 2. Avatar
  jitkaaa00 (7 příspěvků) Neděle 24.09.2017 15:08:39

  Domeček pro morče lze zařídit stejně jako pro klasické morče. Potřebujete bedýnku nebo klec, minimálně 60 x 100 cm, aby mělo dost místa na běhání. Vhodné jsou piliny, které ale moc nepráší, abyste se vyhnuli zánětům v očích. Pak je třeba nějaký menší domeček, kam se může schovat. Dále pítko, misku na zrní a misku na zeleninu. Vhodná je i závěsná koule na seno a zásobník na trávu. Některé morčata běhají ráda i v kolečkách (jako křečci), ale to jak která.

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: