Poradna > Zdraví a krása > Hubnutí > Polévky při hubnutí?

Polévky při hubnutí?

 1. Avatar
  Šárka Lhotecká (0 příspěvků) Středa 24.05.2017 06:57:21

  Miluju polévky a zároveň bych potřebovala zhubnout. Jdou vůbec sloučit tyto dvě věci dohromady?

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Nikol Br. (1 příspěvek) Pondělí 25.09.2017 17:14:30

  Také mám s polévkami jen pozitivní zkušenosti. Důležité je zaměřit se na zeleninové a pokud možno tak mixovat co nejrůznější druhy zeleniny. Cítíte se pak lehce a hubnutí jde lépe. Pokud k tomu ještě přidáte cvičení, pak budou výsledky znát ještě rychleji. Jsem toho důkazem. Hodně štěstí!

 2. Avatar
  Dominika (3 příspěvky) Pátek 04.08.2017 15:53:23

  Výborná polévka při hubnutí je hrášková.
  Do 1 litru vařící osolené vody se nasype 400 g mraženého zeleného hrášku, přidají se 2 lžíce bazalkového pesta a mletý pepř. Vaříme 20 minut. Vypneme a přidáme citronovou šťávu a lžíci stolního másla. Necháme trochu vychladnout a ponorným mixérem ji důkladně rozmixujeme.
  Hrášek obsahuje vysoké množství vlákniny, která podporuje trávení, snižuje hladinu cholesteronu a také obsahuje spoustu vitamínů, např. B,C,E. Dále mimo jiné také hořčík a zinek, které jsou důležité pro těhotné ženy.
  Náš 5-letý syn ji miluje. Když mu do ní přidám krutonky, neví, kdy přestat jíst.

 3. Avatar
  Monča (2 příspěvky) Středa 24.05.2017 14:32:59

  Určitě ano, jen si musíte vybírat "ty správné". Ideální je zeleninová či luštěninová polévka nebo vývary z kostí či z méně tučného masa. Pokud zvolíte maso tučnější, můžete po vychladnutí polévky odebrat z vrchu ztuhlý tuk. Do vývarů taky klidně přidejte zeleninu, popř. i menší množství těstovin. Krutonky, strouhaný sýr apod. raději vynechte. Super je také česnečka, cibulačka, kmínová polévka apod. Pokud byste chtěla mít polévku jako hlavní jídlo bez druhého chodu, klidně zvolte i ty zahuštěné moukou nebo se smetanou. Když to bude občas, nemělo by to hubnutí narušit.

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: