Kočičí toaleta

 1. Avatar
  (0 příspěvků) Čtvrtek 20.04.2017 12:32:36

  Pořídila jsem si kotě, které bohužel neumí chodit na kočičí záchod. Poradíte mi nějaké tipy, jak ho to co nejdřív naučit? Uvítám všechny rady.

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  jirka.matusak (12 příspěvků) Sobota 23.09.2017 09:17:45

  S kočkami je to trochu náročnější než se psy, protože pes se nechá chválit i trestat - tím mu vymezujete místo ve smečce. Kdežto kočky to takhle neberou, pokud potrestáte kočku, bude vás brát jako nepřítele. Proto možná spíš vyzkoušejte, jestli ji tam nemůžete nějak nalákat. Třeba tam dát pár lístků šanty kočičí - tu kočky úplně milují.

 2. Avatar
  Tim (3 příspěvky) Čtvrtek 03.08.2017 10:29:18

  Máme dobrou zkušenost s automatickou toaletou značky CATGENIE. Je samočistící, napojí se na na studenou vodu, součástí je vypouštěcí hadice. Po použití kočkou se promyje vodou s roztokem SaniSolution a současně se vyčistí celá mísa.

 3. Avatar
  Roman.Svec (2 příspěvky) Čtvrtek 20.04.2017 14:40:41

  Divím se, že to kotě neumí už od chovatele. Každopádně bych dal kočičí WC na místo, kam teď kočka chodí vykonávat potřebu (pokud ven, tak ke dveřím apod.). Základ je udržovat ho neustále čisté, ale to určitě víte. Když se kočka chystá vykonat potřebu, přihrbí se a mírně nadzvedne ocas - aspoň většinou. V té chvíli je potřeba ji přenést na bedýnku a když tam vykoná potřebu, pochválit ji. Taky jí můžete ukázat, že se dá v písku hrabat (třeba vezměte do ruky její packu a trošku s ní zahrabte v písku, kočka to rychle pochopí).

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: