Je lepší chodit do práce nebo pracovat z domu?

 1. Avatar
  Klement (2 příspěvky) Čtvrtek 07.09.2017 12:00:40

  Myslíte, že je lepší chodit do práce nebo pracovat z domu?

Řadit podle:
 
 1. Avatar
  Zora J. (5 příspěvků) Středa 01.11.2017 15:25:21

  Chodila jsem do práce mnoho let. Věčně tam byly problémy ohledně rádia, větrání a teploty v kanceláři. Jedna kolegyně chodila v letních halenečkách i v zimě a vůbec se nesmělo větrat. Teď pracuji z domu a jsem velmi spokojená.

 2. Avatar
  Ruda Peel (1 příspěvek) Pátek 06.10.2017 23:03:38

  Určitě je lepší chodit do práce. Denně se setkáváte s lidmi a komunikujete, což by doma nešlo. V práci máte možnost získat si i přátele, rozjet kariéru a plno dalších možností. Určitě by měl člověk chodit do společnosti lidí, než sedět doma, např. u PC.

 3. Avatar
  Žofka (3 příspěvky) Středa 20.09.2017 10:46:14

  Chodím do práce. Teď zrovna marodím a vidím, že náš nový soused je téměř denně doma, odjede tak 1x 2x týdně. Vidět ho venku není, takže asi sedí celý den u počítače. Musím se ho zeptat, jestli mu nechybí kolektiv.

 4. Avatar
  Andrea (3 příspěvky) Pátek 08.09.2017 15:12:49

  Já jsem přišla o práci a vzhledem k mému věku (57 let) se mi nedaří žádnou najít. Takovou starou ženskou nikde nechtějí a také po zkušenostech za víc než 36 let v zaměstnání s kolegy, vedoucími, atd., bych raději pracovala z domu, v klidu. Lidé mi nechybí. Na důchod ještě nárok nemám, tak alespoň si nějaké peníze vydělat v klidu z domova.

 5. Avatar
  návštěvník (7 příspěvků) Pátek 08.09.2017 13:43:31

  Všechno má své pro a proti. Práce z domu může být lákavá, ale obnáší to určitou sebedisciplínu - často větší, než v práci z kanclu - tzn. opravdu odpracovat každý den tolik hodin, kolik máte dohodnuto a s tím, že kromě telefonu apod. s nikým nepromluvíte - což se může zdát zpočátku jako výhoda, ale třeba za rok apod. už to může začít lézt na mozek. Taky vcelku hrozí "ponorka" ze stále stejného prostředí.

  Na druhou stranu samozřejmě odpadá dojíždění, nutnost se nachystat do práce (oblečení, úprava zevnějšku apod.), přizpůsobovat se kolegům v kanceláři (teplota prostředí, vztahy, hudba atd.). Podle mě záleží vždycky na každém jedinci, co a jak mu víc vyhovuje.

  Pokud po práci doma máte nějaké jiné vyžití, kde se setkáte s přáteli, rodinou apod., tak proč ne. Problém je, že často partner přijde domů unavený a chce mít klid, kdežto vy třeba máte potřebu si po celém osamělém dnu popovídat... Protože člověk je od přírody prostě tvor společenský, ať chce či nechce. Jen někdo víc a někdo míň.

  Chce to zvážit a zkusit. Není to pro každého. Podle mě taky záleží na obsahu práce, pokud je zajímavá tak, že se do ní ponoříte a nevnímáte čas, tak super. Pokud jde ale spíš o jednotvárnou práci, není to podle mě z domu ideální.

Vložit nový příspěvek

Váš e-mail nebude nikde publikován. Povinné položky jsou označené *.Čísla na obrázku: