Jak připravit chutné, lahodné a super zdravé nápoje krémové konzistence zvané smoothies? Nabízíme několik tipů na přípravu osvěžujícího a zdravého nápoje smoothies díky našim mixérům Vitamix.

Koktejl tropické tango

K přípravě tohoto osvěžujícího a super zdravého smoothie doporučujeme použít kvalitní mixér Vitamix, aby výsledná konzistence nápoje byla skutečně sametově hladká.
 
Budeme potřebovat ½ šálku vody, ½ oloupané limetky, 1oloupaný banán, 1 šálek listového špenátu, 2 jablka s vykrojeným jádřincem a 1 šálek ledu. Všechny přísady vložte do mixéru Vitamix a dopřejte jim takovou jízdu, ze které se jim zatočí hlava. S tímto nejrychlejším přístrojem na trhu potřebujete na přípravu naprosto homogenního koktejlu pouhou 1 minutu.

Recept lze do jisté míry používat za univerzální. Kombinováním různých surovin lze v mixéru Vitamix připravovat lahodné a super zdravé rostlinné nápoje krémové konzistence, které si prostě zamilujete. Skvělé je, že mixované nápoje si ve vhodné nádobě můžete s sebou brát kamkoli a užívat si jejich chuti a energie po celý den.

Ovocné varianty s převážně sladkou chutí si oblíbí také vaše děti a smoothies s větším podílem listové zeleniny nebo dokonce bylin zase příjemně překvapí vás. Jak svěžestí chuti, tak lehkostí, kterou pocítíte každý den ;-) Vyzkoušejte také ovocný fresh nebo tropické zelí s ananasem. Další recepty najdete zde.

Rostlinné mandlové mléko z mixéru Vitamix nebo odšťavňovače Kuvings B6000

Receptík nejen pro ty, kteří chtějí žít zdravě, ale také pro všechny, kterým je běžné mléko kvůli alergii nebo nestravitelnosti zapovězeno. Podle tohoto receptu můžete vyrobit jakékoliv rostlinné mléko, jen místo mandlí použijete jinou surovinu jako jsou např. různé ořechy, naklíčené obilí, vařená rýže apod.

Potřebujete: 2 šálky vody a 1 šálek syrových mandlí. V případě, že na to půjdete s mixérem Vitamix, můžete rovnou vložit všechny přísady do mixovací nádoby a mixovat po dobu přibližně 2 minut až dosáhnete požadované krémové konzistence. Výsledný mix pak jen stačí přefiltrovat přes jemné sítko nebo tkaninu.

Rostlinná mléka však můžete snadno vyrábět i pomocí vhodného šnekového odšťavňovače, který má sítko vhodné i na oříšková a rostlinná mléka. Rostlinná a ořechová mléka skvěle zvládá odšťavňovač Kuvings B6000 (Whole Slow Juicer). Ořechy je sice v tomto případě nutné nejméně na 3 hodiny předem namočit do vody, avšak díky sítu je pak finální zpracování jednodušší, protože mléko není nutné dodatečně filtrovat. Garantujeme vám, že takovou mňamku jste ještě nepili ;-) 

Polévky z mixéru Vitamix pro líné a nestíhače
(takže v podstatě tak trochu pro chlapy ;-)

Bez měření, vážení a jiného zdržování. Vše do 10ti minut maximálně! Dávkování hrnkem.
Omyly a chyby vyloučeny ;-)
VÝHODY: Teplé plnohodnotné jídlo snadno a rychle.
Z vhodného „šálku“ s otvorem na pití můžete “jíst” v autě.