Když jsem poprvé viděl design série Ascent, byl jsem naprosto ohromený. Nebyl jsem si jistý, zda se opravdu dívám na mixér Vitamix. Byl jsem totiž zvyklý na klasický design a funkce Vitamixu, které jsem znal ze série profesionálních mixérů Vitamix PRO750 nebo PRO300. Série Ascent pro mě byla úplná a velmi příjemná změna. Něco jako dobře vyzrálé víno. V mých očích je to určitě krasavec. Zadní část tohoto přístroje je stejně vyladěná a věnuje pozornost detailům, jako ta přední.

Zcela nový ovládací panel Vitamix

Takže co je nového na sérii Ascent v porovnání s předchozími modely Vitamixu? Série Ascent je předvídatelná budoucnost společnosti Vitamix. Je to lifestylový přístroj, který může uspokojit široké spektrum šikovných kuchařů. Ať se jedná o člověka, který začíná v kuchyni, profesionálního kuchaře s celou řadou zkušeností, maminku v domácnosti, nebo člověka, který miluje nejnovější technologie.

Série Ascent disponuje dotykovým panelem. Stejně jako profesionální řada 750, nabízí A3500 plně manuální možnosti ovládání s tlačítkem pro regulaci otáček. Na rozdíl od všech předchozích domácích přístrojů Vitamix, nabízí Ascent A3500 digitální displej s elektronickým časovačem pro sledování doby mixování, 5 automatických předvoleb, programovatelný časovač a dotykové ovládání. Žádný další předchozí Vitamix nenabízí takovou kombinaci funkcí.

Jednoduše bych nemohl napsat tuto recenzi bez zmínění nového tlačítka pro regulaci otáček modelu A3500. Je tak neuvěřitelně hladké, že jej můžete ovládat pouze jednoduchým pohybem ukazováčku. Je to otočné tlačítko, které byste našli ve špičkovém automobilovém audio systému. V momentě, kdy jím jemně otočíte, okamžitě pochopíte, že vaše peníze byly dobře vynaloženy.

Dotykový panel Vitamix Ascent 3500

Nová nádoba Ascent, která se do přístroje zapojí bezdrátově! Nejsou ale všechny náhodou “bezdrátové”?

Série Ascent nabízí nově navrženou mixovací nádobu se samočinnou detekcí. To znamená, že když je mixovací nádoba umístěna na základnu přístroje Ascent, přístroj bezdrátově detekuje, jaká nádoba je používána, a podle toho upraví nastavení rychlosti a výkonu. Jestliže použijete nekompatibilní nádobu, Ascent se neaktivuje. Tato funkce je také velice užitečná proto, abyste se ujistili, že je nádoba nasazena na přístroji správně.

Nová mixovací nádoba Ascent se dodává s průhledným víkem. Díky tomu můžete lépe sledovat mixování ingrediencí shora. Součástí víka je také zdvojené těsnění, které skvěle funguje.

Nová konstrukce nádoby také umožňuje přesné a jednoduché vylévání mixované směsi.

Spodní část je vytvořena tak, aby šla snadno vyčistit. To považuji za obrovské zlepšení, oproti předchozím modelům.

V dohledné době také budou k dispozici doplňkové mixovací nádoby se samočinnou detekcí pro řadu Ascent. Můžeme se těšit na odjímatelné nádoby, které si můžete vzít s sebou na cesty, nebo menší nádoby, které jsou skvělé pro přípravu dětské stravy, pomazánek, dipů a na rychlé sekání a mletí bylinek a koření.

Tyto nové nádoby jsou dodávány s mixovacími noži a adaptérem, díky kterému mixují přímo na základně mixérů Ascent. Můžete je všechny zcela bezpečně mýt v myčce na nádobí, ačkoli díky programu samočištění, je to málokdy třeba a někteří klienti preferují ruční mytí.

Ascent mixuje na čas, takže vše, co mixujete, je vždy perfektní

Polévka vyrobená v mixéru VitamixVšechny mixéry, které mají různé časové předvolby spojuje jeden problém. Pokud mixujete s přednastaveným časem, výsledek téměř nikdy není perfektní. Důvodem je to, že přednastavené funkce jsou navrženy tak, aby mixovaly po určitou dobu a poté se automaticky zastaví. Co ale už neřeší je fakt, že různé potraviny vyžadují jinou dobu mixování. Výsledkem tedy může být směs, která není rozmixovaná dle vašich představ. Pokud si nevytvoříte vlastní nastavení, o kterém víte, že přesně sedne tomu, co právě mixujete, můžete skončit s rozporuplnými pocity. Řada Ascent řeší tento problém pomocí funkce programovatelného časování (na vybraných modelech).

Funkce programovatelného časovače umožňuje přednastavit si vlastní čas mixování a možnost nechat mixér pracovat, aniž byste u něho museli stát. Je to věc, kterou prostě musíte mít!

Vyrobte si hladké smoothie v mixéru Vitamix AscentJako příklad mohu uvést tvoření mé oblíbené “smoothie bowl”. Konzistence smoothie může být naprosto dokonalá, nebo úplně špatná. Vše záleží na nastavení časovače. Mému smoothie trvalo 52 sekund, než dosáhlo dokonale jemné konzistence. Jednoduše jsem se dotkl tlačítka na ovládání časovače dokud časovač nenačetl 52 sekund, poté jsem stiskl tlačítko start. Následně jsem rychle zvyšoval rychlost až na nejvyšší. Mixér se automaticky zastavil, jakmile časovač ukazoval nulu.

To samé s mou cibulovou polévkou s bylinkami. Nastavil jsem časovač na 3 minuty a zvyšoval rychlost na nejvyšší. Takhle byla moje polévka dokonale rozmixovaná do hladka. Přednastavený program na polévku trvá 5:54 minut, což je ale na tento recept moc dlouho. Polévka by byla zbytečně přemixovaná. Kdybych chtěl program ukončit dříve, znamenalo by to, že musím stát u mixéru a sledovat čas.

To, že si můžete nastavit svůj čas mixování, je jako kdyby dva lidé postupovali podle stejného receptu, ale měli jiné preference na konzistenci mixovaných surovin, a tím pádem každý z nich použije jiný čas mixování. Další výhodou programovatelného časovače je to, že vaše mixovaná směs bude vždy 100% perfektní. Vybrané modely řady Ascent jsou absolutními lídry na světovém trhu.

Vylepšené samočistění

Někteří lidé o samočistící funkci mixéru ani nepřemýšlí a přitom stačí mixér naplnit vodou, přidat pár kapek prostředku na nádobí a nechat chvilku mixovat při nejvyšší rychlosti. Skutečně to funguje, ale je to opravdu tak efektivní? U jednoho mixéru Vitamix ze série Legacy (PRO 750, PRO 300 aj.) jsem to zkusil a po chvilce začala z vrchního víka unikat pěna.

Řada Ascent však byla vytvořena tak, aby tento problém odstranila a čištění proběhlo vždy dokonale a bez problému. Přednastavený program čištění trvá 45 sekund a využívá více rychlostí. Líbí se mi, že čištění vidíte ještě lépe díky průhlednému víku.

I když použiji dvě kapky prostředku na nádobí, jako u modelu Legacy, mohu použít nižší rychlost a výsledek je dokonalý. Navíc žádná pěna z víka neuniká jako tomu bylo dříve. Přijde mi, že Vitamix používá nějaká kouzla, ale líbí se mi to.

Vylepšený model A3500 série Ascent

Model A3500 představuje pomyslný vrchol z celé série Ascent. Dotykové ovládání, digitální displej, regulátor rychlosti, 5 předvoleb, programovatelný časovač a krásný nadčasový design. Tento model doporučuji všem kuchařům, kteří vaří srdcem a chtějí si plně přizpůsobit výsledek mixování.

Konzistence smoothie podle vašich představ

Záruční doba 10 let na všechny modely Ascent

Společnost Vitamix poskytuje vždy na všechny své přístroje dlouhou záruku. Běžně je záruka 5 nebo 7 let. Modely Ascent však mají záruční dobu 10 let, což ještě zvyšuje celkovou kvalitu přístroje.

Mixéry Vitamix navíc můžete objednat s dopravou zdarma a bezplatným servisem.

Tím se Vitamix absolutně liší od ostatních společností, jež poskytují zpravidla jen dvouletou záruku. Navíc je dobře známo, že mixéry Vitamix vydrží 2 - 3x více než je jejich záruční doba.

Je nový Vitamix Ascent pro vás? To záleží..

Pro mě osobně společnost Vitamix v nové řadě Ascent vyplnila mnoho mých přání, co se týče mixérů. Vždy jsem doufal, že budou mít digitální časovač, takže budu moct sledovat dobu mixování a nastavovat si jej dle potřeby. Také se mi moc líbí nádoby se samočinnou detekcí a celkově nový design.

Byl jsem dost překvapený redukcí hluku. Zatímco ostatní mixéry Vitamix dokáží ráno vzbudit i ty nejtvrdší spáče, Ascent byl jiný. Disponuje totiž novým protihlukovým materiálem. Dokonce jsem během mixování mohlo vést pohovor po telefonu, a to aniž bych musel zvýšit hlasitost zvuku telefonu.

Noví zákazníci, kteří si pořídí přímo mixér ze série Ascent si mohou plně vychutnávat nejnovější technologie, aniž by se museli omezovat. Starší zákazníci, kteří vlastní jeden z předchozích modelů se musí smířit s tím, že nové mixovací nádoby série Ascent nebudou kompatibilní s jejich modelem.

Je Vitamix z řady Ascent nejlepší volbou pro vás? Každý, kdo si vybírá nový mixér Vitamix, by měl mít na paměti, že série Ascent patří mezi opravdu špičkovou technologii. Pokud tedy spíše upřednostňujete původní spíše mechanický způsob mixování, bude vám více sedět některý mixér Vitamix z řady Legacy.

Vitamix Ascent! A3500 má přesně všechno, co mi u ostatních mixérů Vitamix chybělo

Miluji tuhle novou řadu Vitamix Ascent! A3500 má přesně všechno, co mi u ostatních mixérů Vitamix chybělo. Celkově zlepšuje mixování, manipulaci s mixérem, čištění a další důležité věci.

Je Vitamix Ascent A3500 přímo pro mě? Rozhodně ano! Miluji nové technologie a technologické pokroky, takže jsem nadšený. A3500 mixuje perfektně a ani po každodenním používání nejeví známky opotřebování. Za mě tedy výrazně doporučuji!