Kamenný koberec je exkluzivní finální úprava povrchu jak v interiéru, tak i v exteriéru. Jedná se o moderní designový univerzální povrch, který je nabízen v celé škále barev a provedení. Lze jej aplikovat jak na vodorovné, tak i svislé plochy. Příkladem aplikace jsou plochy kolem bazénů, terasy, balkony, stěny, schody, vjezdy, koupelny atd.

Materiál pro kamenný koberec

 • směs živice a přírodního kameniva – tzv. kamenný koberec
 • směs živice a barveného křemičitého písku – tzv. pískový koberec


Hlavní výhody kamenného koberce

 • moderní vzhled
 • jednoduchá údržba
 • vysoká trvanlivost
 • přírodní materiál
 • bez spárové řešení
 • dobré protiskluzové vlastnosti
 • mrazuvzdornost
 • vhodnost k aplikaci i na často zatěžovaných místech (vjezdy atd.)
 • barevná stálost


Pro exteriér

 • je zcela drenážní
 • zabraňuje tvorbě kaluží či prorůstání trávy


V interiéru

 • je vhodný pro podlahové vytápění
 • doporučuje se v tzv. uzavřené variantě, která je hydroizolační

Prodej kamenných koberců a realizace pokládky

Na trhu je řada firem, která řešení kamenného koberce nabízí, ale málokterá z nich nabízí klientům i kompletní realizaci včetně záruky.

Je důležité si uvědomit rozdíl mezi firmou, která kamenné koberce prodává jako produkt a firmou, která zajišťuje i realizaci pokládky. První firma je v podstatě obchodníkem, který dodá zboží a tím je pro něj záležitost vyřešena. Otázka kvality pokládky či záruka a další problémy, se kterými se klient může při realizaci setkat, již takovouto firmu netrápí, neboť byla pouze dodavatelem produktu. Pokládku si klient zajišťuje sám na vlastní riziko.

Naproti tomu firma zajišťující kompletní službu včetně realizace kamenného koberce poskytuje svým klientům záruku na dílo, což pro klienta představuje obrovskou jistotu a záruku toho, že takováto společnost je zainteresována na kvalitě provedení realizace, dlouhodobosti řešení a spokojenosti zákazníka. Při realizaci pokládky klient od firmy získává skutečně kompletní servis od poradenství včetně profesionálního posouzení vhodnosti realizace pro dané místo (kdy odborný pracovník osobně navštíví a posoudí konkrétní místo realizace), posouzení potřeby přípravy terénu/podlahy (kvalita podkladu a jeho příprava vysokým procentem ovlivňuje životnost koberce), poradenství ohledně výběru vhodné varianty koberce (typ, barva, frakce - jinou frakci zvolíme při pokládce např. na balkón a jinou při pokládce na často zatěžovanou příjezdovou cestu), kompletní cenová nabídka včetně zaměření přes samotnou profesionální realizaci pokládky (míchání směsí ve správných poměrech, kvalita práce) a konečnou záruku na dílo (standardní záruka jsou 2 roky, ale například společnost IP Trade Brno nabízí záruku prodlouženou na roky 3).    

Garance záruky

Realizační firma nabízí klientům mnohaleté zkušenosti (pokládkami se zabývá každodenně), které se projeví nejen v kvalitě odvedené práce a při zpracování detailů, ale také při správné přípravě podkladu, což je jeden z nejdůležitějších kroků k zajištění správné aplikace a tím i k zajištění dlouhé životnosti celého systému.

Realizační firma zná dokonale nejen svůj produkt, ale i jeho chování v různých podmínkách při aplikacích, ví kterých úskalí je třeba se vyvarovat a je schopna klientovi zvolit to nejlepší a nejvhodnější řešení, které navíc garantuje zárukou.

K vytvoření kvalitního kamenného koberce, který splní požadavky jak po stránce estetické, tak i po stránce užitkové je přece jen potřeba zkušeností z praxe. Jak jsme již zmiňovali, samotná realizace je ovlivněna řadou faktorů - kvalitou podkladu, správnou přípravou podkladu, poměrem míchání směsí, profesionalitou práce, znalostí produktu atd., které ovlivňují životnost produktu a odolnost proti námaze povrchu při užívání. Vzhledem ke všem těmto skutečnostem je jednodušší, rychlejší i spolehlivější přenechat realizaci odborníkům. Nehledě na to, že při neprofesionální aplikaci je znehodnocen stavební materiál a peníze, které klient měl v plánu ušetřit při pokládce vlastní silou, jsou pak stejně vynaloženy na opravy vad, které se mnohdy mohou prodražit a navíc ne vždy jsou odstranitelné.

Vyzkoušet můžete i jiné typy podlah jako parketové podlahy.