Postupem věku nás mohou bolesti hlavy trápit čím dál tím více. Buďto za to jednoduše může věk a nebo spíše zanedbaná prevence. Mnoho lidí bolesti řeší až ve chvíli, kdy je potká. Ale to je bohužel špatně. Naštěstí existují ověřené způsoby jak na ni vyzrát i bez polykání pilulek.

Vlivem chronických nemocí můžeme přijít na naší celkovou pohodu, která se podepíše na našich životech. Rezignujeme na aktivity, které nám přinášely radost, činí nám potíže dělat věci obvyklé a omezujeme tak pohyb v domnění, že se nám uleví. Pohyb je ale alfou a omegou tělesného a i duševního zdraví. Bohužel abychom se bolesti zbavili, často užíváme některý z analgetických léků a ignorujeme fakt, že jejich vedlejšími účinky si zdraví poškozujeme ještě mnohem více. Důležitý je také kvalitní životní styl, dostatek spánku, zdravá a vyvážená strava. Zkusit například můžete sušenou raw stravu nebo zeleninové a ovocné šťávy, které mají blahodárný vliv nejen na bolest hlavy.

Bolest hlavy

Ostrá, pulzující bolest na spáncích doprovázená nevolností či nepříjemné tepání celé hlavy- kdo z nás to ještě nezažil? Bolesti hlavy patří k velmi vytrvalým a ohlušujícím bolestem. I odolného jedince mohou snadno vyřadit z provozu a to dokonce na několik dní. Migrénám lze ale jednoduše předcházet. Málokdo ví, že migrény a bolesti hlavy souvisí s energetickým meridiánem ledvin. Velmi důležité je tedy důsledné dodržování pitného režimu, ideálně čistou vlažnou vodu obohacenou citronem. K prostřídání chutí je vhodný ibiškový nebo i borůvkový čaj s medem. Neméně důležitá je i prevence v podobě kvalitní relaxace a kvalitního spánku. Tyto dva faktory se v dnešní době zdají být nedostupné pro mnoho lidí. Je nutné si také uvědomit v jakou dobu migréna přichází a co ji předcházelo, jen tak lze vhodně zvolit akutní péči nebo i prevenci. Naštěstí doba již pokročila a my si můžeme zvolit jakou akutní pomoc použijeme, když nechceme sahat po pilulkách. 

Díky jedinečným fytonáplastem, fytočajům a gelům od tianDe můžeme všechny potíže spojené se vznikem migrény odbourat. Produkty jsou vhodné i na terapii jako prevence vzniku a ne rozproudění energetických meridiánů. Bolest hlavy může souviset i se špatným prostředím a pobytem v něm, například špatné vytápění nebo vlhkost či vzduch, s tímhle může pomoci kvalitní klimatizace. Bolesti hlavy mohou být také od bolestí zad a páteře, která může pramenit z nekvalitní kmatrace. Proto nepodceňujte výběr kvalitních matrací.

Pokud bolesti hlavy nebo migrény trápí i Vás, napište mi a pomohu Vám vybrat vhodné řešení v souvislosti se vznikem stavu.

Kontaktovat mě můžete zde.