O pokožce hebké jako samet a bez jakýchkoliv nedokonalostí sní snad každá žena. Stav pleti většiny populace však jasně vypovídá o nezdravém životním stylu a negativním vlivu okolního prostředí. Jen málokterá žena se pyšní pletí jako vystřiženou z titulní stránky časopisu o zdraví. Přitom stačí tak málo – důkladně pleť hydratovat.

Hydratace pleti je často skloňovaný pojem, ale přesto mu není věnována dostatečná pozornost. Podceníte-li dostatek vody ve vaší pokožce (tvoří cca více než 70 % jejího objemu), nedivte se, že pleť nevypadá tak zdravě.

Stav pleti o vás leccos vypovídá

Proč je nezbytné pokožku hydratovat? Je snad organismus natolik špatně navržený, že nedokáže pleť zásobit dostatečným množstvím vody? Funguje správně, ale musí čelit množství okolních vlivů, které mají na tělní procesy negativní vliv.

Kůže funguje jako ochranná bariéra zadržující absorbovanou vodu, ale postupem času tato schopnost slábne. Může za to přirozený proces stárnutí, ale také nedodržování pitného režimu, působení slunce, znečištění prostředí a v neposlední řadě nezdravý životní styl. Kombinace těchto faktorů může zapříčinit výraznou dehydrataci pokožky.

Dostatek vody je pro pleť velmi důležitý. Bez životadárné tekutiny není tak pevná, pružná a hezká, jak by měla být. Proto byste se měla hydratací zabývat do hloubky a sama přijít na to, co vaší pokožce nejvíce prospívá. Zásobíte-li ji vláhou, odmění se vám krásným vzhledem.

Jak efektivně hydratovat pokožku?

Zřejmě nejosvědčenějším způsobem hydratace pleti je dodržování pitného režimu. Kolik byste toho měla denně vypít, záleží na vaší tělesné hmotnosti, zdravotním stavu a zvýšené fyzické aktivitě. Dostatečný přísun vody má navíc pozitivní vliv na celkové fungování organismu, tedy nejen na stav pleti.

Další možností je poprášení obličeje vodou ve spreji. Přijde vám vhod především v létě, protože vás příjemně ochladí. Sprej si můžete vytvořit svépomocí, nebo si ho pořídíte již hotový.

Velmi účinné mohou být i kvalitní krémy na hydrataci pleti. Musíte však vědět, po jakém produktu sáhnout – k tomu nejlepšímu na trhu patří přípravky Hydrabio s patentem Aquagenium pro stimulování buněčné kapacity kůže a opětovné aktivování přirozeného hydratačního procesu. Vyzkoušet můžete také kosmetiku s propolisem. Nezapomínejte na ptiný režim a kvalitní spánek. Jak ho docílit? Jistě jsou to: ticho, kvalitní postele a tma. Také si dávejte pozor v jakém prostředí se nacházíte, snažte se o to, abyste v místnosti měli kvalitní ovzduší a podnikejte procházky v přírodě.

Hydratační efekt mohou mít také odličovací a tělová mléka, masky a různá séra. V prodeji jsou také líčidla a make-upy. Než však vykoupíte většinu těchto produktů, důkladně si přečtěte jejich složení. Mohlo by se stát, že pokožce spíše uškodíte. Dopřejte si zkrátka kvalitní kosmetiku.

Další možností je návštěva specializovaného salonu, kde absolvujete hydratační kůru nebo stimulační masáž.